03 firebug eklentisi ile css kodlarina mudahele etme

[ad_1]

03 firebug eklentisi ile css kodlarina mudahele etmeİngilizcesi “Cascading Style Sheets” olan CSS açılımı, “Basamaklanmış Stil Katmanları” anlamına gelmektedir. “CSS nedir?” sorusunun cevabı ise web sitelerinin görsel olarak şekillendirilmesine olanak tanıyan ve kendine has kuralları olan bir tanım dilidir şeklinde ifade edilebilir. HTML ve JavaScript ile birlikte en temel web teknolojileri arasında bulunan CSS, web sayfaları üzerinde oldukça fazla görsel denetim sunar.

CSS sayesinde web sayfalarının mizanpajı, renkleri, kullanılan fontlar, ara başlıklar, görsel efektler ve diğer görsel unsurlar üzerinde etkili ve fonksiyonel bir kontrol sağlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu olan ve görsel açıdan etkileyici web siteleri için HTML ve JavaScript’in yanı sıra yazılan CSS kodları son derece önem taşır. Etkili bir CSS kodlaması, web sitelerine yüksek bir kullanılabilirlik sunar.

CSS nedir
CSS, web sayfalarının tasarlanmasını oldukça kolaylaştıran ve büyük kolaylıklar sağlayan esnekliği ile de ön plana çıkar. Bu özellik sayesinde web sayfalarınızın tümünde ya da sadece belirli bölümlerinde yapacağınız güncellemeleri çok kısa süre içinde gerçekleştirebilirsiniz. CSS ile bir web sitesinde bulunan bütün sayfaların ya da sadece istenilen sayfanın görsel özellikleri oldukça kolay bir şekilde kontrol edilebilir.

CSS Sürümleri ve Özellikleri Nelerdir?
CSS’in teknik olarak sahip olduğu özellikler, açılımı World Wide Web Konsorsiyumu olan W3C kuruluşu tarafından belirlenmektedir. W3C içerisinde “CSS Çalışma Grubu” isminde bir grup bulunur ve CSS’in teknik özellikleri ile ilgili çeşitli çalışmalar bu grup tarafından gerçekleştirilir. CSS Çalışma Grubu tarafından yapılan çalışmalar W3C üyeleri tarafından tartışılır ve resmi olarak onaylandıktan sonra ilgili yenilikler uygulanır.

[ad_2]

Daha Fazla CSS Videolu Eğitim Dersleri İçin CSS Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#03firebugeklentisiilecsskodlarinamudaheleetme

Van Web Tasarım

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*