Sitemizde 29 Kategoriye 2385 Eğitim Eklenmiştir, 4172 adet yorum bulunmaktadır.

10 – Kullanıcı SESSION Atama ve Giriş Kontrol İşlemleri – Seçim Anket Scripti PHP PDO JQuery AJAX

10 – Kullanıcı SESSION Atama ve Giriş Kontrol İşlemleri – Seçim Anket Scripti PHP PDO JQuery AJAXBir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#Kullanıcı #SESSION #Atama #Giriş #Kontrol #İşlemleri #Seçim #Anket #Scripti #PHP #PDO #JQuery #AJAX

Van Web Tasarım

Tavsiye İçerik

Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi

Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi Bir PHP betiğinin …

5 Yorumlar

  1. Shahin Adgozelov

    ellerine saglik hocam.

  2. gel gel ve ortalarda hata vermesinden bıktım

  3. hocam head.php ye tanımadığım if preseduru, giriş yapmamı engelliyor, boşsa diye alıyoruz, sizde oto doldurma plugini var, bende yok sumbit butona bastığımda logine atmıyor geri dönüyor

  4. Mikail SÜMENOĞLU

    HOCAM SESSİON DOLU MU BOŞ MU DİYE KONTROL EDİYOR BURADA YAZDIGIMIZ İF YAPISI FAKAT DOLUYSA GİREBİLİYORUZ SESSİON'A BİR DEĞER ATARSAK FARKLI BİR PHP İÇİNDE YİNE GİRECEKTİR BUNUN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN EN MANTIKLI YOL NEDİR ?

  5. Linkler patlamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir