135-Php Dersleri – Güncel Appserv kurulumu Php programlama için sunucu kurulumu işlemleri

[ad_1]

135-Php Dersleri – Güncel Appserv kurulumu Php programlama için sunucu kurulumu işlemleriBir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

[ad_2]

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#135Php #Dersleri #Güncel #Appserv #kurulumu #Php #programlama #için #sunucu #kurulumu #işlemleri

Van Web Tasarım

8 yorum

  1. Merhaba ben appservi kurdum kurulum sırasında bana apache için port falan sormadı ancak şöyle bir durum var benim bilgisayarım 80 portunu .net için kullanıyo o yüzden php için 90 portunu kullanmak istedim ve değiştirdim ancak appserv hiçbir şekilde çalışmıyor. açılmıyor ne yapabilirim? sizce problem nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*