Sitemizde 69 Kategoriye 3142 Eğitim Eklenmiştir, 4172 adet yorum bulunmaktadır.

14 – Aday Ekleme İşlem Php Resim Uzantı Kontrolü ve Upload İşlemi – Seçim Anket Scripti

[ad_1]

14 – Aday Ekleme İşlem Php Resim Uzantı Kontrolü ve Upload İşlemi – Seçim Anket ScriptiBir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

[ad_2]

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#Aday #Ekleme #İşlem #Php #Resim #Uzantı #Kontrolü #Upload #İşlemi #Seçim #Anket #Scripti

Van Web Tasarım

Tavsiye İçerik

Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi

[ad_1] Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi Bir PHP …

3 Yorumlar

  1. Emrah bey merhabalar, ben her hangi bir programlama dili bilmiyorum. PHP derslerine sizin videolarınız işe başladım. En son 50. videoyu izledim, sonrasında çalışmakta olduğum şirketime yeni bir web sayfası yapmaya başladım. Resimleri ile eklediğim ürünleri daha sonra güncelleme yapmak istediğimde resmini güncelleyemedim. Şu ana kadarki anlatımlarınız da da resim güncelleme göremedim. Yada fark edemedim. Bu konu ile ilgili bir çekim yapma fırsatınız olur mu? Teşekkürler. Emeğinize ve ağzınıza sağlık

  2. Hocam 2 dkda bir reklam çok fazla değil mi ? Sonra adblock kullanımından şikayetçi oluyorsunuz.

  3. Udemy'de kursunuzu satın aldık. Tesadüfen bu videonuz gözüme çarptı. Hataları .json ajax kullanarak ekrana veriyorsunuz. Neden udemy'de verdiğiniz kurs'ta böyle birşey yok. Sizin kursu satın aldıktan sonra. 147nci Video'da bıraktım. Öğrettiğiniz formları GET ile yazdırmayı bırakıp AJAX ile ekrana vurdurmayı öğreniyorum. 🙂 Anladınız hocam heralde. Tam olarak ne demek istediğimizi. Nesil gelişti direkt düz php öğretmişsiniz. VE STR komutlarını orada bulamıyoruz. Noktaları silsin güvenlik açısından. Yanlış bir düzendesiniz. Yine de eyv..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.