Sitemizde 29 Kategoriye 1498 Eğitim Eklenmiştir, 3915 adet yorum bulunmaktadır.

154-Php Dersleri – Bölüm 08- Emlak Scripti – Emlak ekleme işlemleri-02

154-Php Dersleri – Bölüm 08- Emlak Scripti – Emlak ekleme işlemleri-02Bir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#154Php #Dersleri #Bölüm #Emlak #Scripti #Emlak #ekleme #işlemleri02

Van Web Tasarım

Tavsiye İçerik

Sizi Antalya’ya Ücretsiz Götürecek C2C E Ticaret Projesi Udemy’e Eklendi. Büyük Yarışma Başladı

Sizi Antalya’ya Ücretsiz Götürecek C2C E Ticaret Projesi Udemy’e Eklendi. Büyük Yarışma Başladı Bir PHP …

6 Yorumlar

 1. Saitcan Takılan

  Teşekkürler hocam

 2. Ahmet Yıldız

  emrah abi internettede nasıl arayacağımı bulamadığım bir sorunum var yardımcı olabilirsen sevinirim. Şöyleki, indirdiğim template'in boyutu çok yüksek ve çoğu özelliğini kullanmıyorum bunları nasıl bulabilirim, daha css ve javascript videolarına gelemedim cevabı orada varsa özür diliyorum. takipteyim abi teşekkür ederim herşey için seviliyorsun.

 3. Murat Çavdar

  selamın aleyküm çok hızlı ders anlatıyorsunuz hocam biraz yavaş anlatırsanız seviniriz…

 4. Ahmet Çağlar

  devamını sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

 5. Mehmet Latif GÜNDÜZ

  Anlatımlarınız için çok teşekkürler hocam. Bölüm 06 ile Bölüm 07 videolarını paylaşmadınız mı acaba. İnternet sayfanızda Bölüm 06 için header.php ve hakkimizda.php paylaşmışsınız sadece. Onlara sadece bakabildim.

 6. hocam veritabanı işlemlerini burada göstermiyor float yöntemini kullanmışsınız burada para birimleri için kullanılıyor diye biliyorum ama o konuda direk 9 ve 2 değerlerini versek yeterli olur mu özel bir şeyi yoktur umarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir