183 – Php dersleri – Php bot yazarak veri çekme eğitim seti Bölüm-2

[ad_1]

183 – Php dersleri – Php bot yazarak veri çekme eğitim seti Bölüm-2Bir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

[ad_2]

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#Php #dersleri #Php #bot #yazarak #veri #çekme #eğitim #seti #Bölüm2

Van Web Tasarım

28 yorum

 1. Hocam merhaba,

  Bot olayını basitten zora doğru anlatabilir misiniz ?

  Mesela sitedeki tüm kategorileri ve kategoriye ait ürünleri nasıl çeker tek tek link yazmadan.
  Ayrıca mesela sayfa-1 sayfa-2 gibi alanlarda da ürünler var.

  daha sonra bu çekilen ürünleri veritabanına nasıl kaydedebiliriz.

  Şimdiden teşekkür ederim hocam

 2. Merhaba, eğitim için teşekkürler.
  Hocam bu videoyu önceden mi çektiniz?
  Dediklerinizi aynen uyguladım ama span değil h1 etiketi çıkıyor. Onu da ekleyince boş bir dizi döndürüyor.

  Kod bu:

  <?php
  $veri = file_get_contents("http://www.hepsiburada.com/sen-on-yedi-yasimsin-p-HBV000003GTD1&quot😉;
  preg_match_all(
  '@<h1 itemprop="name"
  class="product-name best-price-trick"
  id="product-name"
  data-bind="markupText: 'productName', event: {mouseup: h andleMouseUpForProductName}">(.*?)</h1>@si', $veri, $baslik);
  print_r($baslik);
  ————————–
  ————————–

  Sonuç da bu:
  Array
  (
  [0] => Array
  (
  )

  [1] => Array
  (
  )

  )

  Şu yazılımdan bu yüzden nefret ediyorum neye elimi atsam ikide bir böyle şeyler çıkıyor. :@

 3. Cümleten selamunaleyküm arkadaşlar ben bir satış sitesi yazmak istiyorum lakin tek problemim sanal pos entegrasyonu bunun içinde iyzico'yu tercih ediyorum (araştırmalarım sonucunda), ben iyzico'yu siteme nasıl entegre edebilirim bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

 4. hocam merhaba

  sizin yörüngelerinizi izleyerek yapma yapmaya calıstım ama hata aldım.

  Ben siteden veriyi çekmeye çalışıyorum ama olmuyor bitürlü pek bilgim yok ama eğitici video dan bakarak aynısını yaptım onda oluyor bende olmuyor yardımcı olabilirmisiniz.

  <?php

  $veri=file_get_contents ('http://www.hepsiburada.com/edebiyat-kitaplari-c-1501753&#39😉
  preg_match_all('@<span itemprop="name" class="product-name" data-bind="markupText: 'productName'">(.*?)</span>@si',$veri,$baslik);
  echo $baslik);
  ?>
  bunu yaptıkdan sonra böyle bir hata alıyorum.

  Parse error: syntax error, unexpected 'preg_match_all' (T_STRING) in /home/fragmanl/public_html/yenibot.php on line 4

 5. Warning: file_get_contents(): Unable to find the wrapper "https" – did you forget to enable it when you configured PHP? in C:AppServwwwcek.php on line 19

  Warning: file_get_contents(https://app.webcad.com.tr): failed to open stream: Invalid argument in C:AppServwwwcek.php on line 19

  bu hataları neden alıyorum yardımcı olacak arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

 6. merhabalar konu hakkında bilgisi olan varsa php ve java web hakkında fazla bilgim yok sorum şu : php sayfası oluşturduğumda bir link ile ne bilim buton vs. ile eclipste yazdığım java projesini nasıl çalıştırabilirim?

 7. Yani 17 dk kayıt almışsınız, bunun en az 6-7 dksı söylediklerinizi tekrar etmekle geçmiş.. Ayrıca üstüne basa basa "piiregg maaaçç aallll" demeyin rica ediyorum. Kod yazıyorsunuz ama pronunciation da önemli (!) Yine de bildiklerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

 8. Hocam merhaba, şunu yapabilir miyiz ?
  Benim belirttiğim kategorilerin ilk sayfasını kontrol edecek, eğer ilk sayfada 2 tane ürünüm yoksa ürün yüklemesi yapacak, eğer ilk sayfada ürünlerim varsa bir şey yapmayacak. Belirttiğim bütün kategorilerde 1 saatte bir kontrol edecek bir yazılım yapılabilir mi ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*