Sitemizde 29 Kategoriye 2385 Eğitim Eklenmiştir, 4172 adet yorum bulunmaktadır.

44 – Script Hosting Kurulum ve Test İşlemleri – Seçim Anket Scripti PHP PDO JQuery AJAX

44 – Script Hosting Kurulum ve Test İşlemleri – Seçim Anket Scripti PHP PDO JQuery AJAXBir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#Script #Hosting #Kurulum #Test #İşlemleri #Seçim #Anket #Scripti #PHP #PDO #JQuery #AJAX

Van Web Tasarım

Tavsiye İçerik

Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi

Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi Bir PHP betiğinin …

5 Yorumlar

 1. Hocam çok güzel bir eğitim serisiydi.Hiç durmadan izledim.Teşekkürler bize bu kursu sunduğunuz için.

 2. SAM Photography

  Merhaba hocam egitimlerinize 3 ay once Azerbaycanda bashladim be sayenizde kendi Web sitemi yaptim photosa.ml be buraya kendi cekdiyim fotoraflari ekedim. Shimdi bodruma yerleshdim be buraya yolunuz dusherse sizing agirlayip teshekkur etmek is terim. Cunki daha once hic bir code bilmeksizin site yapmak durumuna geldim.

 3. Arkadaşlar imkanınız yok ise Poyraz Hosting Cpanel ve ücretsiz hosting hizmeti veriyor bilginiz olsun

 4. Arkadaşlar eğitim serisinin ücretsiz olduğuna bakmayın videoların neredeyse hepsinde reklam var.
  Gerekli kodlar paylaşılmamaktadır.
  Ücretsiz anca bu kadar oluyormuş demek ki onu anlamış olduk …

 5. Çok güzel bir seriydi soluksuz izledim kaptanım elinize emeğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir