54-Php Dersleri -Php Scripti Localden Hosta Taşıma Php site taşıma webde yayınlama

[ad_1]

54-Php Dersleri -Php Scripti Localden Hosta Taşıma Php site taşıma webde yayınlamaBir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

[ad_2]

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#54Php #Dersleri #Php #Scripti #Localden #Hosta #Taşıma #Php #site #taşıma #webde #yayınlama

Van Web Tasarım

15 yorum

 1. Pdo yu internette biraz arastirdim. Internette pdo ile veritabanDina baglanma kodunu buldum. Kendime gore duzenledim. Dosyayi calistirdigimda "Disk bulunamiyor" gibi bir ingilizce ifade cikiyor. Pdo mysql destekelmiyor mu yada benim kullandigim appserver 2.5.10 versiyonunu mu desteklemiyor anlayamadim.

 2. hocam derslerinizi takip ettim çok güzel bir anlatımınız var. Emeğinize sağlık inşallah. dosyaları sunucuya attıktan sonra şöyle bir hatayla karşılaştım. admin giriş yaptıktan sonra nedmin/index.php ye gitmiyor. islem.php kalıyor. beyaz boş bir sayfa. localde çalışıyor. nerde hata aramalıyım.

 3. Kaptan bende bu bağlan.php nin basına eklediğimiz ob_start ve session_start kısmını kabul etmiyor . site çalısıyor fakat yukarıda uyarı veriyor . bende uyarının kalkması için ob_startın ve sessionun oldugu kod bütününü sildim, baglan.php nin en üstünde var zaten sende görürsün. neden verir bu hatayı . mantıgı anlamak açısından soruyorum .sildigim için çerezlerde sıkıntı yasar mıyım (not: sadece baglan.php nin başındaki kısmı sildim)

 4. Emrah Abi Buraya kadar geldim burada takildim simdi ben hangi hosta atiyimki anlamadim cpanele giriyom hesap acmak olmuyoki hangi siteye giriyim baska analamadim kaldi cpanel yaziyom karisik seyler geliyor

 5. merhaba emrah abi,
  Lokalhostta çok güzel sorunsuz çaılıştırıyorum. ancak web hostinge yükleyince beyaz ekran çıkıyor. İki gündür araştırıyorum . Bulamadım sorunu. Yardımcı olabilirmisiniz. Cpaneli sıfırladım. yine çözülmedi. Templeyti publichtml yüklüyorum. phpdende tabloları. ama bir türlü bağlayamadım. Kaldım burda .

  Puplic html içerisinde errror_log diye dosya oluşuyor. dosyayı açtım. Şu uyarı çıkıyor: <<<<
  [07-Aug-2019 21:00:40 UTC] PHP Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/wf2q2buti7n5/public_html/admintamirci/netting/baglan.php:16

  Stack trace:

  #0 /home/wf2q2buti7n5/public_html/slider.php(5): include()

  #1 /home/wf2q2buti7n5/public_html/index.php(2): include('/home/wf2q2buti…')

  #2 {main}

  thrown in /home/wf2q2buti7n5/public_html/admintamirci/netting/baglan.php on line 16 >>>>>

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*