56-Php Dersleri – 404 hata sayfası oluşturma/yapma, Php .htaccess 404 error page

[ad_1]

56-Php Dersleri – 404 hata sayfası oluşturma/yapma, Php .htaccess 404 error pageBir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

[ad_2]

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#56Php #Dersleri #hata #sayfası #oluşturmayapma #Php #htaccess #error #page

Van Web Tasarım

13 yorum

 1. Emrah abicim kolay gelsin. Tasarımcıyım kendime portfolyo online fiyat verebileceğim blog tarzı bir site yapmaya çalışıyorm. Html parçalama konusunda sorun yaşıyorum. Her seferinde hem tema hem sitede footer sidebar header aralarında boşluk kalıyor. hatalı oluyor siliyorum senin yaptığın videoda aynısını yapıyorum yine boşlk kalıyor. Ekran resmi. Yardımcı olabilirsen sevinirim. http://prnt.sc/d9ngw3

 2. selam
  Emrah
  bir sorum var zamet deyilse
  404.php sayfasi var ya
  sen soylediyin gibi yapiyorum
  oluyor
  amma
  index.php -den sonra yazanda gelmiyor o
  site adindan sonra istediyini yaziyorsun "404.php " geliyor
  sayfa adlarindan sonra
  alinmiyor
  bir wey aciliyor
  site param parca bir halde
  cozumunu soyleye bilirmisin zahmet deyilse

 3. Merhaba hocam Rewrite Engine on eklersem internal error alıyorum sitenin her sayfasında.Onu kaldırdım sadece ErrorDocument 404 le çalışıyor.Lakin merak ettiğim mesela biri tamirci.com yazdığında da 404 e atıyor.Orda index.php ye atması için ne yapmamız lazım

 4. .htaccess'i ekledikten sonra :

  Internal Server Error

  The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

  Please contact the server administrator at admin@example.com to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

  More information about this error may be available in the server error log.

 5. hocam bu tamirci arkadasda

  header.php dige basa yazdigim zaman sadece baslik hisse geliyor ve sitenin kalani gozukmuyor onun cozumu nedir ? …. mesela footer.php yaziyorum sayfa temel aciliyor index.php gibi yani guzel . ama header.php yazdigimda sadece header geliyor .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*