Sitemizde 29 Kategoriye 2398 Eğitim Eklenmiştir, 4172 adet yorum bulunmaktadır.

Android-Google-Maps-V2

Android – Google Maps (Lite Mode) – phpsitesi.com

Android – Google Maps (Lite Mode) – phpsitesi.comGoogle Maps’in Android uygulamanızda yavaş çalıştığını ya da uygulamanızı hantallaştırdığını mı düşünüyorsunuz? Gelin Google’ın bu duruma getirdiği alternatif çözümü inceleyelim.

Bildiğiniz gibi Google Maps API, trafik durumu, sokak görünümü(street view), gestures  gibi bir çok özelliği içerisinde bulunduruyor. Bunlar kullanılması gerektiğinde oldukça faydalı özellikler olmasına karşın eğer kullanmanız gerekmiyorsa haritaların yavaş yüklenmesine sebep olacak özellikler.

İşte tam da bu noktada karşımıza Lite Mode(Basit Mod) çıkıyor. Lite Mode ile, haritanızı hantallaştıran bir çok özellik haritanızdan çıkartılıyor ve haritanız oldukça hızlı bir şekilde yükleniyor.

Lite Mode bir haritayı kısaca tanımlamak gerekirse, belirli lokasyon ve zoom seviyesindeki haritanın resim hali diyebiliriz. Tabi bu resim üzerinde haritalar servisinin bir çok özelliğini kullanabiliyorsunuz. 🙂

Şimdi kullanabileceğimiz bu özelliklerine bakalım;

 Evet gördüğünüz gibi birçok özellik kullanılabilir durumda. Siz de bu özellikler benim uygulamam için yeterli diyorsanız Lite Mode’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir sonraki yazım, Lite Mode’un kullanımı hakkında olacak. Takipte kalın 😉

Detay: https://developers.google.com/maps/documentation/android-api/lite
Android – Google Maps (Lite Mode) – phpsitesi.com

Daha Fazla Android Eğitim Dersleri İçin İleri Seviye Php Eğitimleri Seviye android Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#Android #Google #Maps #Lite #Mode #phpsitesi

Van Web Tasarım

Tavsiye İçerik

Php de Function (Fonksiyon) Kullanımı – kodcafe.com

Android – CheckBox Kullanımı – phpsitesi.com

Android – CheckBox Kullanımı – phpsitesi.com <LinearLayout xmlns:android=“http://schemas.android.com/apk/res/android”     android:layout_width=“fill_parent”     android:layout_height=“fill_parent”     android:layout_margin=“10dp”     android:orientation=“vertical” >       <TextView …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.