Sitemizde 29 Kategoriye 2385 Eğitim Eklenmiştir, 4172 adet yorum bulunmaktadır.

Dinamik Title Nasıl Yapılır? – PHP DERSLERİ

Dinamik Title Nasıl Yapılır? – PHP DERSLERİBir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#Dinamik #Title #Nasıl #Yapılır #PHP #DERSLERİ

Van Web Tasarım

Tavsiye İçerik

Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi

Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi Bir PHP betiğinin …

11 Yorumlar

 1. Teşekkürler Kaptan :)))

 2. İsmail Aslan

  Kaptan öncelikle teşekkürler. Kategoriler ayrı bir klasörde olursa her sayfaya ait bir httaccess mi olacak onu nasıl yapabiliriz. Örn: localhost/eticaret/cep-telefonu/samsung-galaxy-s8

 3. Murat Can Yıldız

  Bende diyodum her sayfaya tek tek uğraşıyorlar mı bu kadar kolaymış 😃

 4. Ebubekir Duman

  Kaptan eline sağlık. Bir onerim olacak. Mesela kategori ve ürünlere panelden ekstra iki adet input oluşturup aynı şekil de bunları veritabanını 'da oluşturup bunları title ve desciroption olarak ayarlaraysak daha seo uyumlu olur. O statik olarak eklediğimiz bölümü de bu şekilde panelden dinamik yaparız

 5. Kaptan çok teşekkürler… Tüm eğitimlerde varız. Bootstrapa kaydoldum, Jquerry' ide bekliyoruz. Proje eğitimleri çok güzel ve yararlı oluyor. Ağzına sağlık.

 6. Kaptan bu şekilde sayfa kaynağında 2 tane head etiketi görünecektir yalnız. Bunu ilk head etiketinin içinde göstersek daha düzenli olur. Swich, case mantığı ile olabilir mesela.

  Bir başka yolda header.php'yi çekmeden önce $title adında bir değişken atayıp header.php içine de o değişkeni yazdırabiliriz. Bu şekilde de 2.head etiketine ihtiyacımız olmayacak. 🙂

  Paylaşım için teşekkürler, kursu satın aldım bir türlü başlayamadım, gittikçe de güncelleniyor daha güzel bir hal alıyor. En kısa zamanda başlamak niyetindeyim. 🙂

 7. Bunun sağlıklı bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Bir html dosyasında 2 head tag kulanımı standartlara uygun değil. Detaylı bilgi. https://www.w3.org/TR/html5/document-metadata.html#the-head-element

  Bunun yerine global title değişkeni tanımlayıp veritabanından ürüne göre çekersek ve headerdan önce sayfaya bu değişkeni dahil edersek sorun çözülür.

 8. Sen müthişsin hocam

 9. Ertürk Yorulmaz

  Oxycotv
  'nun verdiği link uçmuş. Neden sakıncalı öğrenemedim. Şu küçük javascrit koduyla, header.php'deki title'ı silmeye gerek kalmıyor. İlgilenelere.

  <script>document.title = '<?= $emlakCek['emlak_baslik']; ?>';</script>

 10. yani hocam cidden bunu ders diye mi atlattınız yeminle o kadar şey bilip de hiç bir şey bilmiyormuş gibi ders diye bunu anlatıyorsunuz size hiç yakıştıramadım.
  bu yaptığınız dinamik değil bildiğiniz statik

  ve bu iş böylede yapılmaz her sayfada standart dışı title kullanmak

 11. Bunu da her sayfaya dahil ederek kullanabilirsiniz;

  $buffer_title=ob_get_contents();

  ob_end_clean();

  $title = "Başlık buraya gelecek…";

  $buffer_title = preg_replace('/(<title>)(.*?)(</title>)/i', '$1' . $title . '$3', $buffer_title);

  echo $buffer_title;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir