Sitemizde 29 Kategoriye 2385 Eğitim Eklenmiştir, 4172 adet yorum bulunmaktadır.

str replace Fonksiyonunun Projede Kullanımı

str replace Fonksiyonunun Projede KullanımıBir PHP betiğinin Perl ya da C gibi dillerden ne kadar farklı bir yapıda olduğuna dikkat edin. HTML kodu oluşturmak için bir sürü kod yazacağınıza, istediğiniz işi yapan bir PHP kodu yazıp onu HTML kodunun içine gömüyorsunuz (bu örnekte, yapılan iş ekrana yazı yazmak). PHP kodu özel başlangıç ve bitiş etiketleri arasına yazılır. Bu etiketler “PHP kipine” rahatlıkla girip çıkabilmenizi sağlarlar.

PHP’yi Javascript gibi kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Yukardaki örnekteki kodu kendi sunucunuzda çalıştırırsanız, sitenize bağlanan kullanıcılar kodu göremeyecekler ve müdahale edemeyecekler, yalnızca sonucu görebileceklerdir. Dilerseniz HTTP sunucunuzu bütün HTML dosyalarınızı PHP dosyası olarak görüp işleyecek hale bile getirebilirsiniz. Buna rağmen kullanıcılar sizin gerçekte sunucu taraflı bir uygulama kullandığınızı fark edemeyebilirler.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından biri, yeni kullanıcılar için öğreniminin oldukça kolay olması ve aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ileri seviyede özellikler içermesidir. PHP’nin uzun özellikler listesini okumaktan korkmayın. Kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde basit programlar yazmaya başlayabilirsiniz.

PHP’nin gelişimi sunucu-taraflı programlamaya odaklanmışsa da, çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan araçlara da sahiptir. PHP neler yapabilir? bölümünde bu araçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer yalnızca site programlama ile ilgileniyorsanız, Basit bir eğitmen bölümünden devam edebilirsiniz.

Daha Fazla Php Videolu Eğitim Dersleri İçin Php Videolu Eğitim Kategorisini İnceleyiniz…
#str #replace #Fonksiyonunun #Projede #Kullanımı

Van Web Tasarım

Tavsiye İçerik

Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi

Yeni Eklenen Verilerin Detay Linklerinin Eklenmesi – Bot Yazarak Yemek Tarifleri Sitesi Bir PHP betiğinin …

4 Yorumlar

  1. Top Star Technology LTD

    Emrah hocam form düzenlemede, duzenle.php sayfa yapmak yerine bootstrap modal özelliği ile nasıl yapabiliriz. Varmı bir örneğiniz. Teşekkürler hocam

  2. İbrahim Gültekin

    İyi günler teşviklerle ilgili bir yazılım yapmak istiyorum tavsiyesi olan var mı ?

  3. Muammer OĞUZBEY

    Kaptan Deyince Duracaksınız LIKE+

  4. Hocam yine çok sağolun bize bir konuyu daha anlattığınız için.Bir şey sorucaktım.İleri seviye php kursuna oop hakkında ne zaman eklemeler yaparsınız.Ve APİ'lerle çalışma hakkında bir kurs gelicekmi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir